Mléko do škol

Od září 2017 mají všichni žáci základních a středních škol nárok na neochucené mléčné výrobky zcela zdarma, a to cca 4 ks / měsíc .

Dodavatelem pro naši školu je firma BOVYS, s.r.o., která má schválené výrobky pro dodávky do škol v rámci projektu Mléko do škol.

Děti se nemusí přihlašovat k odběru, každý má nárok na dodané produkty.

Ovoce a zelenina do škol

Žáci 1. – 5. tříd základních škol mají nárok na dotované ovoce a zeleninu zcela zdarma, a to díky projektu Evropské unie a České republiky “Ovoce a zelenina do škol”.

Nabízíme zdarma zdravé produkty ke konzumaci ve škole, a to zpravidla každý týden. Pestrý sortiment čerstvého ovoce, zeleniny i 100 % ovocných a zeleninových šťáv. Vše bez konzervantů, přidaného cukru, soli, tuků a sladidel.
Snahou je, aby výběr ovoce a zeleniny byl co nejpestřejší, přičemž jsou upřednostňovány produkty našeho klimatického pásma, nejlépe místní produkce.

Cílem projektu je zvýšit u dětí oblibu ovoce a zeleniny, přispět ke změně jejich stravovacích návyků, tím bojovat proti dětské obezitě, a tak zlepšit zdravotní stav mladé populace. Druhotným efektem by mělo být celkové zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny.

Dodavatelem je pro tento školní rok firma Bovys, spol. s r. o..

Všechny děti dostanou toto ovoce o velké přestávce ve své třídě. Děti se nemusí přihlašovat k odběru, každý má nárok na dodané druhy.

„Učící se malotřídky“

Učící se malotřídkyOd 2. 1. 2017 do 31. 12. 2020 jsme partnery projektu Učící se málotřídky (r. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_010/0000522).
Projekt Učící se málotřídky je spolufinancován Evropskou unií.  Žadatelem a nositelem projektu je Vysočina Education, p. o.

V rámci projektu jsme zapojeni do následujících aktivit:

• Kolegiální podpora na MŠ malotřídní školy jako forma profesního rozvoje učitelek aneb „Každé dítě je jiné“
  • Využití spontánnosti předškolních dětí v objevování psané řeči a hledání způsobů jejího „uchopení“
  • Kolegiální podpora na ZŠ malotřídní školy jako forma profesního rozvoje pedagogů.

Podpora společného vzdělávání ZŠ a MŠ Sázavkaregistrační číslo projektu:  CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0015600

• Od 1. 9. 2019 naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci  OP VVV prostřednictvím výzvy 02_18_063 Šablony II. Cílem projektu je  zlepšení a zvýšení kvality vzdělávání a výsledků dětí a žáků v klíčových kompetencích.

• Z finančních prostředků v celkové výši 852.380,- Kč hradíme tyto aktivity:

- Školní asistent - personální podpora MŠ

- Projektový den ve škole (MŠ)

- Školní asistent - personální podpora ZŠ

- Projektový den ve škole (ZŠ)

- Školní asistent - personální podpora ŠD

- Projektový den v ŠD